V roku 2005 som vyštudoval na Drevárskej škole v Bratislave a to navrhovanie a tvorba nábytku. Následne som začal študovať klarinet a jazzovú špecializáciu na Konzervatóriu v Bratislave popri čom som sa chcel aj naďalej venovať a zdokonalovať v mojom pôvodnom odbore, ktorý som vyštudoval a to navrhovanie a tvorba nábytku.


Od roku 2012 tak popri mojom štúdiu začali vznikať rôzne netradičné umelecké diela ako napríklad drevené stojany na noty, ktorý jeden je doteraz v koncertnej sále na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave, ambona, alebo rečnícky pult v kaplnke na internáte na Svoradovej ulici v Bratislave, rôzne intarzované stolíky, regále na knihy a noty, dokonca obklad akvária z afrického dreva Ziracote Palisander, veľmi krásnu a dizajnovú novú predsieň a veľa veľa ďalšieho.


V súčasnosti sa venujem masívnym riečnym stolíkom z epoxidovej živice najmä kvôli ich vysokej estetickej hodnote, pevnosti a trvácnosti a tiež kvôli tomu, že nová technológia výroby priezračného a UV odolného epoxidu sa v súčasnosti stále zdokonaľuje a je ekologicky zdravým materiálom.

S úctou a pozdravom,

Richard Kabzáni
RK Design
Obrancov mieru 14
90901, Skalica
SK
tel: 0908410163
mail: rkdesign@rkdesign.sk

Zostať v kontakte